8+
věk
3-8
počet hráčů
30 min.
herní doba

Dixit

Asmodee / Libellud


Objevte příběhy z obrázků a vydejte se do světa fantazie.

Máte rádi pohádky? Vyžíváte se v hádankách? Potom vyzkoušejte překrásně ilustrovanou rodinnou karetní hru Dixit založenou na nápaditých nápovědách a kreativním hádání. Nechte se unést svojí fantazií a probuďte v sobě pohádkového vypravěče!


 

Díky jednoduchým pravidlům a principu hraní si zábavu s hrou Dixit užije opravdu každý napříč všemi věkovými kategoriemi. Hra je také vhodná pro děti od 8 let, kterým napomáhá rozvíjet jejich fantazii.

S karetní hrou Dixit oceněnou titulem "Hra roku" prožijete úžasné společné chvíle s rodinou či přáteli a hru si okamžitě zamilujete.


"Dixit je nádherně ilustrovaná hra, rozšířující slovní zásobu, fantazii a kreativitu." 
Budete s ní rozvíjet nejen svoji fantazii, ale i cit pro přesné vyjadřování.


V roce 2021 se Dixit dočkal "faceliftu", který přinesl zvýšení počtu hráčů z 6 na 8

Ve hře Dixit se stanete vypravěčem a budete vymýšlet své vlastní příběhy. Na začátku hry dostane každý hráč do ruky několik obrázkových karet. Obrázky na kartách jsou nezvyklé, velice různorodé a netradičně zpracované.

Jeden z hráčů se stane vypravěčem - vybere si tajně jednu kartu z ruky a na základě jejího obrázku řekne nějaký příběh, třeba i jednu větu, jedno slovo nebo zvuk, které se pojí k této kartě. Ostatní hráči se pokusí najít mezi svými kartami tu, která nejlépe vystihuje vypravěčův příběh.

Poté všichni hráči včetně vypravěče dají karty lícem dolů na hromádku na stůl, karty se zamíchají a vyrovnají lícem nahoru do řady. Hráči pak skrytě tipují, která karta je vypravěče a nejlépe tak vystihuje řečený příběh.

Hráči, kteří správně tipovali a vypravěč obdrží za každé správné určení karty body. Správné odpovědi jsou hodnoceny posunováním dřevěných králíčků - figurek - po bodovací stupnici. Vypravěčem se pak stává další hráč v pořadí a kolo se opakuje. Vítězem je ten hráč, který získá na konci hry nejvíce bodů.

Hlavní vtip hry je v tom, aby hráč správně určil, jak podrobně svou kartu popsat. Příliš lehký nebo naopak příliš těžký popis mu totiž přinese méně bodů, protože příliš málo nebo naopak příliš mnoho hráčů uhodne správné řešení.

Hra Dixit je vhodná pro hráče od 8 let, kterým pomáhá rozvíjet fantazii.

 

Pro deskovou hru Dixit vychází každý rok nové rozšíření s balíčkem dalších karet. Každý balíček má jiného ilustrátora. Rozšíření můžete navzájem libovolně kombinovat. Rozšíření Dixit 2 obsahuje karty ze základní hry Dixit Odyssey.

Rozdíl mezi hrou Dixit a Dixit Odyssey je pouze ten, že hru Dixit Odyssey může hrát až 12 hráčů najednou. Čím více hráčů, tím si užijete více zábavy. :-)

 

 
                     

COOKIES