8+
věk
2-5
počet hráčů
45 min.
herní doba

Jízdenky, prosím! Evropa

Days of Wonder


Celosvětově veleúspěšná desková hra oceněná titulem "Hra roku" vás zavede do dob budování železnic v Evropě. Stanete se stavitelem železničních tratí v Evropě 19. století a zažijete největší vlakové dobrodružství!

Do roku 2019 hra vycházela pod originálním titulem "Ticket to Ride"
Od této doby je hra kompletně počeštěná

 

"Ze strmých strání Edinburghu po sluncem zalité doky Cařihradu, přes prašné uličky Pamplony až po větrem zametanou stanici v Berlíně."  Zábavná desková hra Jízdenky, prosím! Evropa Vás vezme na nové vlakové dobrodružství skrze velká města Evropy konce 19. století.

"Odvážíte se riskovat cestu temnými tunely Švýcarska? Cestovat na palubě trajektu přes Černé moře? Nebo budete stavět nádraží v hlavních městech starých říší?"


"Váš příští krok z Vás může učinit největšího vlakového magnáta Evropy konce 19. století!"
Jízdenky, prosím! - Evropa je další hra ze série skvělých vlakových dobrodružství. Hráči sbírají barevné karty železničních vagónů a s jejich pomocí staví nádraží, projíždějí tunely, naloďují se na trajekty a spojují tratě napříč Evropou. 

 

Tato společenská hra je určena pro 2 až 5 hráčů. Vhodná pro děti od 8 let. Pro mladší hráče je k dispozici i jednodušší verze Jízdenky, prosím! Junior, která je perfektním úvodem do herní série Jízdenky, prosím!

 

Novinkou mezi deskovými hrami Jízdenky, prosím! je speciální obsáhlá edice Jízdenky, prosím! Evropa - 15th Anniversary.


Hra Jízdenky, prosím! Evropa Vás postaví do rolí stavitelů železničních tratí v Evropě – čím rozrostlejší vlakovou síť vybudujete, tím blíže se dostanete k vítězství. Další body pak lze získat za propojení důležitých měst nebo za nejdelší souvislou trať. To vše je postaveno na jednoduchých pravidlech, která hráče přímo vybízejí ke konkurenčnímu boji s protivníky.

A právě na něm je založena neobyčejná krása této hry – neexistuje totiž nic příjemnějšího, než na poslední chvíli postavit koleje tak, abyste přebrali soupeři nejdelší cestu a zároveň mu tak zabránili v jejím dalším prodlužování.

Když k jednoduchým pravidlům popisujícím velmi zábavnou hru přidáte i rozumnou herní dobu (přibližně 45 min.) a skutečně fungující systém i v případě jen 2 hráčů, určitě chápete, proč hra Jízdenky, prosím! získala "ocenění Hra roku" a proč se celosvětově prodalo již více než 6 miliony balení.

 

 

 
                     

COOKIES