12+
věk
2-4
počet hráčů
120-240 min.
herní doba

TIME Stories

Asmodee / Space Cowboys


 

Vítejte, agenti!


Agentura T.I.M.E potřebuje právě vás.

Látka, ze které je utkán vesmír a jeho paralelní světy, je ohrožena časovými průrvami. Agentura T.I.M.E posílá své agenty, aby těmto nebezpečím zabránila. Před svou misí si vyberete avatara, který za vás bude v minulosti vykonávat vaši vůli, aniž by vzniklo porušení časového kontinua. Splňte svou misi tak rychle, jak to jen bude možné, ale mějte na paměti, že misi budete moci znovu podstoupit tolikrát, kolikrát bude zapotřebí. Před tím, než zvolíte směr vašich akcí, věnujte velkou pozornost každé scéně, ve které se nacházíte.

Vaše první mise: Sanatorium
Paříž, 1921: Zabraňte vytvoření nebezpečné časové průrvy v bouřlivých dvacátých letech.

Autoři se v této hře rozhodli spojit příběhovost her na hrdiny s deskovou hrou do jednoho kompaktního celku. Výsledkem je nový koncept, který vám poskytne jedinečný herní zážitek. Hra je založena na scénáři, který tvoří balíček karet. Společně s ostatními hráči budete spolupracovat při překonávání nástrah hry a luštit nejrůznější hádanky. Nesmíte si proto balíček karet prohlížet, jinak byste se připravili o kouzlo hry a její překvapení.

T.I.M.E Stories je příběhová hra, ve které je důležitá spolupráce mezi hráči a především jejich vzájemná komunikace. Scénář je vždy založen na nějaké záhadě a v jeho pozadí se skrývají různé příběhy, které můžete objevovat. Je proto potřeba pozorně číst jednotlivé karty a vnímat to, co přináší.

Hráči pracují pro Agenturu T.I.M.E, která střeží cestování časem a především to, aby nedošlo k narušení časového kontinua. Jsou vysíláni do minulosti či alternativních světů na různé mise, aby zamezili takovým katastrofickým změnám. Každý hráč má svou roli, a je jen na něm, jak moc se do ní ponoří.

Krabice hry obsahuje všechen potřebný materiál ke hře T.I.M.E Stories. Najdete v ní také jeden balíček karet, který představuje jeden celý scénář, jednu misi, kterou máte splnit (Sanatorium). Ve hře vás čekají různá překvapení a hádanky, proto opakovaná hra již nebude takovým zážitkem jako poprvé. Nové zážitky vám proto přinesou další balíčky, které postupně vycházejí

Hra vyšla v roce 2015. V krátké době zaujala hráče i odbornou veřejnost po celém světě. Svědčí o tom i řada nominací na herních ocenění, například Kennerspiel des Jahres Nominee 2016, International Gamers Award – General Strategy: Multi-player Nominee 2016, Meeples‘ Choice Nominee 2015, Golden Geek Board 2015 (Hra roku, Tematická hra roku, Nejinovativnější hra roku, Grafické zpracování).

text: Hrajeme.cz

 

Ke hře T.I.M.E  Storie jsou v současné době k dispozici 2 rozšíření. 

Případ Marcy vás zavede do roku 1992, do městečka posiženého zvláštní nákazou, ve kterém musíte zachráni malou Marcy a s ní i budoucnost. Proroctví draků se odehrává v alternativní fantasy realitě roku 7553 a je plné magie.

 

 

 
      

COOKIES